На Херсонщині ведуть посилену боротьбу з туберкульозом

novm25З нагоди Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби з туберкульозом, Департаментом охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації 24 березня 2014 року організовано прес-тур для регіональних ЗМІ до Херсонського обласного протитуберкульозного диспансеру. У заході прийняли участь Ліна Бондарева, заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації,

Володимир Бурятинський, головний лікар Херсонського обласного протитуберкульозного диспансеру, Галина Коваль, головний позаштатний фтизіатр Департаменту охорони здоров’я облдержадміністраціїї, Юрій Ромаскевич, регіональний координатор АКСМ БФ Ріната Ахметова «Розвиток України», Віктор Ляшко, голова експертно-консультаційної робочої групи Держсанепідслужби України з інфекційного контролю за туберкульозом, Андрій Александрін, спеціаліст з інфекційного контролю проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» та спеціалісти обласної санепідслужби.

В ході прес-туру журналістам продемонстрували сучасне лабораторно-дослідницьке обладнання, встановлене за рахунок коштів Глобального фонду та БФ Ріната Ахметова «Розвиток України». Загальна вартість якого близько 2 млн. грн.

novm251

По закінченню прес-туру відбулась прес-конференція, де було висвітлено актуальні питання спеціалізованої протитуберкульозної допомоги області.

«За період дії Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007- 2012 роках в області відбулося значне зменшення основних епідеміологічних показників порівняно з 2006 роком: так захворюваність на туберкульоз зменшилася на 37%, поширеність на всі форми активного туберкульозу – на 42% та смертність від туберкульозу – на 40%. У 2013 році зберігається тенденція до зниження епідеміологічних показників і зареєстроване зменшення захворюваності на 10,8%»,- зазначила Галина Коваль.

Загрозу для населення в епідемічному плані складають хворі на заразні форми туберкульозу, які порушують режим лікування чи відмовляються від нього. Саме вони розповсюджують стійкий до лікування (мультирезистентний) туберкульоз.

Володимир Бурятинський повідомив, що на сьогоднішній день область забезпечена протитуберкульозними препаратами в повній мірі. Обстеження на туберкульоз і лікування хворих на туберкульоз здійснюється безкоштовно.

«Туберкульоз - це соціально – небезпечна хвороба. Важливою умовою, яка може стати запорукою успішної боротьби з туберкульозом в області є поєднання зусиль влади і громадськості»,- підкреслив Юрій Ромаскевич.