Туберкульоз краще попередити, ніж лікувати

В Україні з 1995 року оголошено епідемію туберкульозу, що підтверджується наростаючою захворюваністю, як дорослого, так і дитячого населення.

У місті Херсоні епідеміологічна ситуація на туберкульоз залишається напруженою, хоча і з’явилася тенденція до зниження захворюваності та смертності.

Протягом 2013 року у м. Херсоні захворіло 240 осіб, з яких 2 дітей та 4 підлітки. Методом флюорографії виявлено 121 випадок (50,4%). Померло 87 хворих, із них 4 особи, що перебували на туб. обліку менше року.

Оскільки інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, потрапляючи в органи дихання від хворої людини до здорової, заразитися можна будь-де, а зовсім не обов’язково в результаті тісного контакту з хворою людиною.

Згідно даних статистики 1 хворий на відкриту форму туберкульозу легенів за рік заражає 10-15 осіб. На ранній стадії туберкульоз протікає безсимптомно і виявляється тільки при флюорографічному огляді.

«З метою запобігання поширенню туберкульозу запрошуємо всіх мешканців Херсону для проходження профілактичного флюорографічного обстеження до районних поліклінік. Туберкульоз краще попередити, ніж лікувати»,- зазначила Любов Бондар-Засядько, завідуюча відділенням для дорослих Херсонської міської протитуберкульозної поліклініки.