Туберкульоз на Херсонщині – ситуація поліпшується

Експертно-консультаційна робоча група з питань інфекційного контролю, створена при Державній санітарно-епідеміологічній службі (ДСЕС) України за ініціативи та за підтримки Проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні», у кінці березня 2014 року здійснила   моніторинговий візит до Херсонської області.

Його мета - оцінити проблеми та ризики, які впливають на ефективність інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я, що надають допомогу хворим на туберкульоз у Херсонській області, та надати рекомендації з покращення заходів з інфекційного контролю.

У Херсонському обласному протитуберкульозному диспансері головний лікар, заслужений лікар України Володимир Бурятинський познайомив з роботою   медичного закладу, що бере участь у міжнародному проекті, який на протязі трьох років фінансується Глобальним фондом ООН, а впроваджується в Україні фондом „Розвиток України”. Завдяки допомозі Фонду Ріната Ахметова доукомплектовано діючу бактеріологічну лабораторію обласного протитуберкульозного диспансеру та баклабораторії у тублікарнях – обласній дитячій (м.Цюрупинськ), Новотроїцькій та Новозбур’ївській. Використання нового обладнання вартістю близько 2 млн. грн. створило умови для   скорочення терміну виявлення мікобактерій туберкульозу від двох місяців до семи діб. Участь у проекті „Зупинимо туберкульоз разом” сприяла підвищенню рівня знань медичних працівників з туберкульозу при наданні медичної допомоги.

Комплексний підхід до проблеми подолання туберкульозу дав позитивні результати – захворюваність на туберкульоз у Херсонській області у порівнянні з 2012 роком знизилася на 10,6%. Зменшився і показник смертності - у 2012 році – 19,9 на 100 тис. населення, у 2013 р. – 16,7 на 100 тис.

Фонд Ріната Ахметова „Розвиток України” висловив подяку колективу комунального закладу „Херсонський обласний протитуберкульозний диспансер” за вагомий внесок у боротьбі з туберкульозом в Україні та отримання найвищого рейтингу ефективності за реалізацію першої фази 9 -го раунду програми „Запинимо туберкульоз в Україні” від Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Експертно - консультаційна група відвідала ряд лікувально-профілактичних закладів, які надають послуги з лікування туберкульозу, та провела семінар з інфекційного контролю для представників Держсанепідслужби і лікувально-профілактичних закладів Херсонської області. У рамках моніторингового візиту обласним медичним закладам,   Головному управлінню Держсанепідслужби у Херсонській області передано респіратори, закуплені за кошти Проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні».