Фахівці підвели підсумки діяльності лікувально-профілактичних закладів області з питань пропаганди здорового способу життя

novk1717 квітня 2014 року на базі Херсонського обласного центру здоров’я та спортивної медицини відбулась підсумкова нарада-семінар за підсумками роботи лікувально-профілактичних закладів області з питань пропаганди здорового способу життя та гігієнічного виховання населення за 2013 рік та завданнями на 2014 рік.

У заході прийняли участь головний лікар Херсонського обласного центру здоров’я та спортивної медицини Юрій Ромаскевич, фахівці обласного центру здоров’я та спортивної медицини, зав. відділом профілактичної, організаційно-методичної роботи та епідмоніторінгу обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Тетяна Анікейчик, заступник начальника головного управління Держсанепідслужби в Херсонській області з організаційних питань Леонід Жмуцький, заступник головного лікаря з організаційно-методичної роботи комунального закладу «Херсонський обласний онкологічний диспансер» Валентин Жердзицький, інструктори та відповідальні за санітарно-освітню роботу лікувально-профілактичних закладів.

novk171

Як зазначили фахівці, у 2013 році в районах області та місті проведено 102 пропагандистські компанії. Найкраще спрацював в цьому розділі роботи Високопільський район. Взагалі по області в 2013 році проведені такі пропагандистські акції: профілактика СНІДу, туберкульозу, раку молочної залози, онкозахворювань, серцево-судинних захворювань, венеричних захворювань, вірусного гепатиту, кишкових інфекцій, шкідливих звичок, отруєнь грибами, пропаганда грудного вигодовування, здоровий спосіб життя та інші.

«Однією з найважливіших умов проведення ефективної профілактики захворювань, збереження та зміцнення індивідуального і громадського здоров'я є обізнаність населення з чинниками, які негативно впливають на його стан. Тому санітарно-просвітницька робота являє собою невід'ємну складову системи охорони здоров'я, комплекс державних, громадських і медичних заходів, спрямованих на забезпечення такої обізнаності з метою підвищення рівня здоров'я населення»,- зазначила Оксана Жуковська, зав. відділення синології обласного центру здоров’я та спортивної медицини.