На Херсонщині проходять Національні дні діагностики раку шкіри

novk24123 квітня 2014 року у конференц-залі Департаменту охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації відбулась прес-конференція присвячена «Національним дням діагностики раку шкіри», які проводиться з метою ранньої діагностики та профілактики дерматоонкологічної патології у населення області.

У заході прийняли участь заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Ліна Бондарева, головний лікар Херсонського обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур, головний позаштатний онколог Департаменту охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації Олександр Гловацький, зав. оргметодкабінетом Херсонського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Володимир Савченко, зав. поліклінікою Херсонського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Ольга Черешньова, головний педіатр Департаменту охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації Тетяна Карчевич та головний позаштатний дитячий імунолог Департаменту охорони здоров’я ОДА Наталія Василенко.

novk24

«Захворюваність на рак шкіри в Україні становить 10-14% від усіх злоякісних пухлин. По Херсону та області щорічно захворюють на злоякісні захворювання шкіри до 800 чоловік. У 2013 році було взято на облік в онкодиспансер м. Херсона 603 хворих з раком шкіри, з меланомою - 78 осіб, з раком губи - 42 людини. Хочеться відзначити, що Херсонська область є південним регіоном, тому і захворюваність відзначається вище, ніж у північних регіонах», - підкреслила Ірина Сокур.

Серед факторів, що сприяють виникненню пухлин шкіри, можна назвати: гостру і хронічну травми, механічне подразнення, ультрафіолетове і іонізуюче випромінювання, хімічні та отруйні канцерогенні речовини. І так само важливе значення має стан імунної системи (тобто захисних сил організму).

Також, на прес-конференції фахівці розглянули питання профілактики керованих інфекційних хвороб та популяризації вакцинації. Адже, з 24 по 30 квітня 2014 року в Херсонській області проводиться Всесвітній тиждень імунізації «Не відставайте від життя!».

«Важливість вакцинації важко переоцінити, адже планові щеплення проти поліомієліту, правця, кашлюку, дифтерії щорічно рятують понад 3 мільйона осіб у всьому світі. Імунізація вважається одним із найбільш ефективних, економічно доцільних методів профілактики інфекційних захворювань та попередження епідемій. Тому, потрібно, ще раз нагадати всім дорослим людям – про важливість власної безпеки від хвороб шляхом імунізації впродовж всього життя, а батькам про необхідність зробити щеплення своїм дітям»,- зазначила Тетяна Карчевич.