Наказ ДОЗ № 784 від 01.10.2018 року "Щодо одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка"

 

31 07 2017 1

СПІЛЬНА ЗАЯВА

Міністерства охорони здоров'я України,

Представництва ЮНІСЕФ в Україні та Представництва ВООЗ

в Україні щодо надання підтримки для забезпечення належного

харчування немовлят та дітей раннього віку в Україні

 

Міністерство охорони здоров'я України, Представництво ЮНІСЕФ в Україні та Представництво ВООЗ в Україні звертаються до установ та осіб, зацікавлених у надані підтримки для забезпечення росту i розвитку дітей та запобігання їх захворюваності i смертності.

В умовах надзвичайної ситуації дуже важливо скоротити ризики, пов'язані з існуючими практиками щодо харчування. Грудне вигодовування забезпечує найважливіший захист від інфікування i є безпечним та стійким джерелом харчування, особливо за неналежних гігієнічних умов i в ситуаціях, коли недостатнє охоплення вакцинацією дітей до одного року підвищує ризики розповсюдження інфекційних захворювань.

Вживання штучних замінників грудного молока створює додаткові ризики в умовах надзвичайної ситуації. Гуманітарна діяльність не повинна сприяти вживанню штучних замінників немовлятами, які знаходяться на грудному вигодовуванні. Недопущення розповсюдження штучних замінювачів грудного молока визначено наказом МОЗ України від 28.10.2011 року № 715 «Про подальше впровадження Розширеної ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини» в Україні».

Про всі випадки передачі або нецільового поширення штучних замінників грудного молока необхідно повідомляти організаціям, що підписали дану заяву.

Наголошуємо, що принципи вигодовування дітей від народження до     3-х років регламентовані нормативно-правовими документами МОЗ України. В цих документах затверджені принципи та вимоги ВООЗ щодо підтримки грудного вигодовування та правил, продуктів та термінів введення прикорму.

Існує поширена помилка, що під час надзвичайних ситуацій матері не можуть належним чином годувати дітей грудьми у зв'язку із стресом або з тим, що вони самі не отримують достатнього харчування.

Бажання допомогти в цій ситуації може призвести до недоречної передачі або розповсюдження дитячих сумішей, або інших молочних продуктів. Світовими науковими дослідженнями доведено, що стрес i неякісне харчування матері не впливають на кількість i якість грудного молока. При виникненні кризових обставин необхідно звернути особливу увагу на створення сприятливих умов для грудного вигодовування, як-от групові та індивідуальні консультації та групи взаємної підтримки матерів.

Міністерство охорони здоров'я України, Представництво ЮНІСЕФ в Україні та Представництво ВООЗ в Україні звертаються до установ та осіб, задіяних у пошуку фінансування, планування та реалізації заходів у відповідь на кризу в України на всіх рівнях комунікації сприяти забезпеченню збереження життя, здоров’я та розвитку дітей, для попередження захворюваності дітей, якої можна уникнути, шляхом захисту, пропагування та підтримки грудного вигодовування, належного прикорму, а також запобігання неконтрольованому розповсюдженню та вживанню замінників грудного молока.

Олександр Квіташвілі

Міністр   охорони здоров’я України

Джованна Барберіс

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ)

Доріт Ніцан Калускі

Представник ВООЗ в Україні

17grudne