Заходи щодо контролю за ввезенням лікарських засобів на територію Херсонської області у 3 кварталі 2020 року , відповідно до доручення Голови Херсонської обласної державної адміністрації від 11.10.2017 № 211-д

 

№ з/п

Заходи щодо контролю за ввезенням лікарських засобів

Виконання

1

2

3

1.

Здійснювати інформаційно-консультативну взаємодію між Департаменті охорони здоров’я обласної державної адміністрації, Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Херсонській області, правоохоронними та митними органами з метою контролю за ввезенням лікарських засобів на територію регіону.

З метою недопущення розповсюдження фальсифікованих лікарських засобів, субстанцій, ввезених на територію України, руху використаного та списаного технологічного обладнання, що використовувалося для виробництва лікарських засобів та забезпечння постійного контролю якості лікарських засобів, що знаходяться в обігу та на виконання листа Держлікслужби від 29.11.2016 № 6600-1.1.1/2.0/171-16 щодо актуалізації складу постійно діючих робочих груп наказом від 04.01.2017 № 6 затверджено склад постійно діючої робочої групи, до скраду якої увійшли спеціалісти Служби, представник УСБУ України в Херсонській області (за згодою), представник Департаменту охорони здоров’я ХОДА (за згодою), старший оперуповноважений відділу організації викриття економічних злочинів оперативного управління Головного управління ДФС у Херсонській області, оперуповноважений відділу викриття кримінальних правопорушень у митній сфері оперативного управління Головного управління ДФС у Херсонській області - проведено 2 засідання постійно діючої робочої групи.

За звітній період Службою направлено з наданням інформацій по запитам:

-        8 листів до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній республіці Крим та м. Севастополі органів прокуратури Херсонської області;

-        1 лист до УСБУ в Херсонській області;

-        3 листа до Головного управління національної поліції в Херсонській області;

-        1 лист до прокуратури Херсонської області.

2.

Здійснювати в межах компетенції заходи державного контролю якості лікарських засобів при їх ввезенні на територію області.

З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 з урахуванням пункту 2 прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та на виконання наказів Держлікслужби, планових заходів державного нагляду (контролю) під час дії карантину Службою не здійснювалось.

 

Висвітлювати в засобах масової інформації відомості про результати вжитих заходів боротьби з розповсюдженням фальсифікованих, незареєстрованих та неякісних лікарських засобів.

Служба протягом 3 кварталу 2020 року співпрацювала з засобами масової інформації:

- прийнято участь у програмі «Вечірня студія»: UA: Херсон;

- прямий ефір українського радіо Херсон та телеканалі UA: Херсон у передачі «Про це говорять» де висвітлювалися питання інформування населення та ЗМІ щодо наявності в аптечних мережах області засобів індивідуального захисту, підвищення поінформованості з інших питань

Забезпечується щоквартальне оперативне висвітлення питань діяльності Служби в засобах масової інформації, на інформаційній сторінці веб-порталу Херсонської обласної державної адміністрації (далі – Херсонської ОДА) за посиланням https://khoda.gov.ua/administraciya/teritorialni-organi-vladi/?page=1 у розділі "Територіальні органи влади", а також на головній сторінці Херсонської ОДА в нижній частині, в тематиці: "Державні служби", єдиному державному веб-порталі відкритих даних, інформаційно-довідкових стендах Служби тощо.

Оприлюднюється інформація про перелік наборів даних, що оприлюднюються у формі відкритих даних також

- на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, http://data.gov.ua/;

- на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів https://spending.gov.ua./.

Начальник Служби є редактором сторінки органу в соціальній мережі «Facebook», яка постійно поповнюється актуальною інформацією..

4.

Забезпечувати здійснення лабораторного контролю якості лікарських засобів сучасними методиками МКЯ (методика контролю якості).

Планових заходів державного нагляду (контролю) у 3 кварталі 2020 року не здійснювалося.

5.

Забезпечувати постійне функціонування суб-сайту Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Херсонській області.

www.dls.gov.ua - веб-сайт Служби

Головна сторінка веб-сайту включає Ліве бокове меню та Розділи:

1. Ліве бокове меню відображає:

Розділ «Про Держлікслужбу»

Розділ «Державні закупівлі»

Розділ «Управління персоналу» - зазначено перелік нормативних актів;

Розділ «Атестація провізорів та фармацевтів»

Розділ «Запобігання проявам корупції»

Розділ «Звернення громадян

Розділ «Доступ до публічної інформації»

Розділ «Повідомлення для СГД»

2. Розділи:

«Новини Держлікслужби у Херсонській області»

«Для суб’єктів господарювання у Херсонській області»

6.

Здійснювати методично-консультативну та інформаційну роботу з суб’єктами господарювання щодо виконання вимог законодавства України з питань забезпечення якості лікарських засобів.

За звітній період проводилася (в телефонному режимі) методично-консультативна та інформаційна робота по питанням дотримання нормативно-правових актів у галузі охорони здоров’я та фармації, зокрема: Порядку контролю якості лікарських засобів під час оптової та роздрібної торгівлі з метою організації належного вхідного контролю якості лікарських засобів уповноваженими особами аптечних закладів; Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально – профілактичних закладах.